Sienų ir lubų dažymas

Lubų dažymas

Dažant patalpų lubas lateksiniais dažais, patartina laikytis tokios darbo tvarkos.

Dažymo kryptis turi sutapti su šviesos sklidimo kryptimi. Iš pradžių teptuku pagal visus lubų kontūrus, kur lubos ribojasi su sienomis, dažoma apie 5 cm pločio juosta. Taip pat patartina pirmiausia nudažyti plokščių sandūras, šviestuvų tvirtinimo prie lubų vietas.

Dažyti lubas voleliu reikia pradėti nuo lango pusės, šviesos kryptimi. Dažomo paviršiaus dalies plotis pasirenkamas taip, kad dažant sekančią lubų juostą būtų galima suspėti nudažyti jai dar nenudžiuvus (“šlapias ant šlapio”)

Dažant lubas galima naudotis ilgintuvu, tada dažoma stovint ant grindų, nereikalingos kopėčios ar pakyla.

Jeigu patalpos aukštos, vizualiai jų aukštį galima sumažinti: nudažyti viršutinę sienų dalį lubų spalvos dažais. Taip pat patartina lubų spalvos dažais nudažyti 2-5 cm pločio juostomis sienas.

Pastarasis variantas taikytinas, kai patalpos normalaus aukščio, o sienos dažomos arba tapetuojamos.

Kai lubų plotas yra pakankamai didelis, kad nesusidarytų matomi dažų perėjimai (dryžiai), susidarantys naują dažų sluoksnį dengiant ant jau spėjusio nudžiūti, prieš tai dažyto sluoksnio, rekomenduojama naudoti sulėtinto džiūvimo lubų dažus.

Dažant anksčiau lakuotas arba beicuotas medines lubas, paviršių reikia kruopščiai nuplauti, pašalinti suskeldėjusius lako sluoksnius, nušlifuoti ir nuvalyti atsiradusias dulkes. Jeigu gerai atrodo, patartina lakuotas lubas ne dažyti, o lakuoti laku, skiedžiamu vandeniu arba tirpikliu.

Prieš lakuojant naujus medienos paviršius (lubas, sienas, laiptus), juos reikia pašlifuoti. Šviesiai medienai galima suteikti norimą atspalvį beicu.

Sienų dažymas

Kai sienos dažomos viena spalva, o lubos kita, spalvų susidūrimo vietose brėžiamos „atskyrimo” linijos. Norint nubrėžti tiesią liniją tarp skirtingų spalvų, galima naudotis silpno lipnumo juosta. Lipni juosta patogi dažant grindjuostes, apie elektros instaliacijos detales, taip pat trafaretams prie sienos tvirtinti. Nudažomi kraštai aplink langus ir duris.

Sienų dažymo darbų eiliškumas siūlomas toks. Pirmiausia teptuku arba siauru voleliu 6-10 cm pločio juosta dažomos viršutinės ir apatinės sienų dalys, patalpų kampai, paviršiai prie langų ir durų. Jei sienos ar pertvaros iš plokščių su atviromis sandūromis, tai jos taip pat pirmiausia nudažomos teptuku.

Voleliu sienos pradedamos dažyti nuo viršaus horizontaliai per volelio plotį.

Normalaus aukščio sienos pirmiausia dažomos iš viršaus žemyn: nudažoma 50-60 cm aukščio ir 100 cm pločio sienos dalis, paskui apatinė sienos dalis. Iš pradžių dažai ant sienos tepami skersai ir išlyginami judesiais iš viršaus žemyn. Dažomo paviršiaus dalies plotis pasirenkamas taip, kad būtų galima suspėti nudažyti sienos apatinę dalį kol paviršius gerokai apdžius. Jeigu yra sienos elementų ar apdailos plokščių sandūrų, tai sienos paviršių galima dažyti ruožais, ribojamais sandūrų.